Domki letniskowe Mazowieckie-55 25m2

domek drewniany Mazowieckie-65
domek drewniany Mazowieckie-65 na działce ROD

Model:
Mazowieckie-55-B
– wejście i taras na ścianie pod okapem
Mazowieckie-55-S – wejście i taras na ścianie szczytowej
Powierzchnia: 25m2 parter + 25m2 poddasze (lub inne wymiary)

Domy drewniane Mazowieckie to seria domków letniskowych z poddaszem użytkowym (dom parterowy z poddaszem), wykonany w technologii węgłowej, z ostatkami z balików łączonych na pióro-wpust.
Domki letniskowe Mazowieckie charakteryzuje wysoka estetyka wykonania, wygoda i funkcjonalność w użytkowaniu, prostota i standaryzacja rozwiązań konstrukcyjnych, dzięki czemu uzyskano tanie domki letniskowe o cenie zdecydowanie niższej niż inne projekty o podobnej powierzchni i wyglądzie.

Dostępne inne wymiary:
– domy drewniane Mazowieckie-65 6x5m – pow. 30m2 parter + 30m2 poddasze
– idealny domek na działki ogrodowe Mazowieckie-75 7x5m – pow. 35m2 parter + 35m2 poddasze
– wymiary wg. życzenia Klienta

Mazowieckie-55 to drewniany dom o wymiarach 5x5m i powierzchni zabudowy 25m2, co daje możliwość wybudowania jako budynek gospodarczy na zgłoszenie prawie w każdym miejscu (domki bez pozwolenia na budowę). Dom letniskowy piętrowy posiada powierzchnię całkowitą 50m2 i praktycznie całą powierzchnię poddasza do wykorzystania (wysoka ścianka kolankowa – patrz niżej).

Istnieje możliwość wybudowania tego domu letniskowego o wysokość 5m, zatem idealnie sprawdza się na Rodzinnych Ogródkach Działkowych (ROD). Nowe przepisy pozwalają budować domki na działki ROD do 35m2, więc dużym zainteresowaniem cieszą się także większe domki z drewna na działki ogrodowe Mazowieckie-75 35m2.

Domki letniskowe piętrowe Mazowieckie-55 posiadają na parterze wydzieloną łazienkę o wymiarach 2x2m (możliwość zmiany wymiarów). Wnęka obok łazienki najczęściej wykorzystywana jest na wygodny i przestronny aneks kuchenny, doświetlony dodatkowo frontowym oknem. Pozostała część parteru stanowi pokój dzienny. Wysokość parteru ok. 220cm do belek stropowych (ok. 210cm do podciągu).

Na poddasze domu prowadzą proste schody jednobiegowe, tzw. młynarskie z prostą barierką i poręczą. Schody mogą być po środku domku (jeżeli planujemy podział poddasza) lub przy ścianie szczytowej (jeżeli chcemy uzyskać dużą, otwartą i niepodzieloną przestrzeń poddasza).

Poddasze jest pełne (nad całą powierzchnią parteru) i otwarte (bez wydzielonych ścian), dzięki czemu uzyskujemy dużą przestrzeń, przestronność i wygodę użytkowania domku. Wydzielenie ścian z drzwiami to opcja płatna, ale dzięki niej powstaną na poddaszu domku drewnianego dwie niezależne sypialnie, dające poczucie prywatności wszystkim użytkownikom budynku.
Niewątpliwym atutem domu z drewna Mazowieckie-55 jest ścianka kolankowa poddasza o wysokości ok. 100cm, co umożliwia dosunięcie łóżka lub mebli do samej ściany, przez co poddasze jest w pełni wykorzystane na całej swej powierzchni, a nie tylko w najwyższym punkcie po środku domu letniskowego.

z antresoli 1Istnieje możliwość wykonania budynku jak dom letniskowy z antresolą – model Piotr-64 lub Piotr-55 >>> Antresola w tym przypadku to nic innego jak pół poddasza, a więc jej wysokość oferuje swobodę poruszania się, bez schylania.

Dom uzyskuje swoją pełną funkcjonalność po dodaniu do niego tarasu (opcja). Taras domu letniskowego jest niewątpliwie miejscem, w którym spędza się najwięcej czasu podczas wypoczynku. Polecamy dom drewniany z tarasem o szerokości ok. 300cm, który posiada wystarczająco miejsca dla stołu i krzeseł nawet dla kilku osób. Taras można zamontować przy ścianie bocznej lub szczytowej.

Domy Mazowieckie charakteryzują także następującymi parametrami:
Ściany:
wykonane z prostokątnego balika drewnianego o grubości 36mm (inne grubości opcja). Dom w całości wykonany z drewna suszonego komorowo, a nie sezonowanego (główne zalety: pozbycie się drobnoustrojów i larw owadów, zarodków grzybów i pleśni, precyzyjnie obrobione drewno: idealne wymiary i jakość powierzchni, drewno nie rozsycha się po montażu) i struganego czterostronnie. Podwójne pióro-wpust (bardzo szczelne połączenie balików). Podwaliny i miejsca niedostępne po montażu (np. spód podłogi) impregnowane bezbarwnym Fobosem. Pozostałe elementy niemalowane, do malowania po montażu (opcja).
Podłoga: 28mm na legarach drewnianych impregnowanych, wykonana z desek struganych czterostronnie, łączonych na pióro-wpust.
Dach: pełne deskowanie z desek struganych 21mm, łączonych szczelnie na pióro-wpust, na belkach 140x70mm, standardowo kryty papą (możliwe inne pokrycia dachu, np. gont bitumiczny w dowolnym kolorze).
Drzwi i okna typu letniskowego, okute (zamki, klamki) i oszklone. Standardowo w domu Mazowieckie-55 znajdują się 2 okna pojedyncze na parterze, 1 okno w łazience, 2 okna pojedyncze na poddaszu. Wymiary okien: pojedyncze 70x95cm, podwójne 140x95cm, łazienkowe 55x55cm. Możliwość montażu dodatkowych okien drewnianych letniskowych lub okien PCV w okleinie imitującej drewno. Drzwi wejściowe i wewnętrzne o szerokości skrzydła 80cm, pełne. Możliwość montażu drzwi antywłamaniowych w okleinie imitującej drewno.

Fundament:
Domki Mazowieckie mogą być posadowione na płycie betonowej (wylewce), kostce brukowej, ażurowych płytach betonowych tzw. jumby lub bloczkach betonowych. Podwaliny do wykonania przez Klienta na podstawie planu dostarczanego przez producenta domów z drewna. Nie wykonujemy prac murarskich, w tym fundamentu i komina

Montaż wykonuje ekipa producenta domu drewnianego.
Transport: ustalany indywidualnie

OPCJE DODATKOWE (płatne):
– taras zadaszony z podłogą, o dowolnych wymiarach (np. 5x3m, 5×2,5m), montowany na ścianie szczytowej (wersja 55-S) lub na ścianie bocznej (wersja 55-B)
– inna grubość balika np. 45mm
– dodatkowe ścianki działowe na poddaszu lub parterze
– montaż dodatkowych drzwi i okien
– okiennice
– malowanie po montażu domu letniskowego impregnatem Altax
– okna pcv lub drewniane z szybą zespoloną

Nasz firma, jako producent domków letniskowych Mazowieckie jest w stanie wprowadzić dowolne modyfikacje do oryginalnego projektu domu. Dodatkowo możemy wyprodukować prawie każdy domek drewniany, także na podstawie indywidualnych planów, rysunków , zdjęć lub opisu. Produkcja domków drewnianych odbywa się w naszym zakładzie w Tomaszowie Mazowieckim.

Ogródki działkowe ROD w Bożenkowie, k. Bydgoszczy, kujawsko – pomorskie
Domek letniskowy Mazowieckie-65-B na zdjęciach wyposażony opcjonalnie w:
– taras o wymiarach 6x3m
– domek na ogródkach działkowych powiększony do wymiaru 600x550cm 33-35m2 (zamiast 600x500cm 30m2)
domek działkowy Mazowieckie-65 obniżony do wysokości 500cm zgodnie z wymogami ROD
– okiennice na parterze oraz poddaszu domu letniskowego Mazowieckie-65
– wydzielenie jednej sypialni na poddaszu drewnianego domku Mazowieckie
– schody “kacze” zamiast standardowych prostych schodów młynarskich
– ocieplenie poddasza domku, wykończenie podbitką drewnianą
– budowa domu nad piwnicą: dodatkowe podpory podłogi domku działkowego

Działka nad Jeziorem Jeziorsko, Zaspy Miłkowskie, łódzkie
Domek letniskowy Mazowieckie-55-B na zdjęciach wyposażony opcjonalnie w:
– taras o wymiarach 5x3m
– okno podwójne zamiast pojedynczego na ścianie frontowej
– dodatkowe okno pojedyncze na ścianie bocznej
– okiennice na parterze, piętro domu letniskowego bez okiennic
– malowanie domku drewnianego Mazowieckie-55 impregnatem Altax

113 thoughts on “Domki letniskowe Mazowieckie-55 25m2

 • 10 maja 2022 o 13:42
  Permalink

  Proszę o wycenę domku z montażem w wersji Mazowieckie-65 oraz Mazowieckie-75 na ogródki działkowe w Łodzi. Z pokryciem dachu oraz dwoma sypialniami na poddaszu (ścianki + drzwi).

  Odpowiedz
 • 13 listopada 2021 o 05:19
  Permalink

  proszę o wycenę domku Mazowieckie lub innego modelu wymiarem zbliżonym do 35m2 (maksymalne wykorzystanie wielkości pozwalającej na budowanie na zgłoszenie) z antresolą lub poddaszem oraz zadaszonym tarasem wraz z montażem. Interesuje mnie również cena dodatkowych opcji jak: ocieplenie, okiennice, pokrycie dachu gontem. Na parterze wydzielone pomieszczenie na łazienkę. Transport i montaż w okolice Kartuz. To nie jest działka ROD. Joanna

  Odpowiedz
 • 29 lipca 2021 o 15:21
  Permalink

  proszę o wycenę

  Mazowieckie-65-B (zabudaowa do 5m ROD ) wyposażony w:
  – na dole łazienka 2×2
  – salon z aneksem
  – góra niedzielona
  – taras o wymiarach 6x3m zadaszony

  transport Nakło Śląskie (woj. Śląskie)

  Odpowiedz
 • 5 lipca 2021 o 12:20
  Permalink

  Domki letniskowe Mazowieckie-55 25m2, poproszę o cenę z montażem woj łódzkie

  Odpowiedz
 • 21 kwietnia 2021 o 20:37
  Permalink

  Dzień dobry,
  Bardzo proszę o wycenę domku Mazowieckie-75 i -65 lub innego 35m2 + 35m2 wychodzącego najtaniej.
  dodatkowe opcje:
  – taras zadaszony z podłogą. (10 – 12m)
  – dodatkowa ścianka działowa na poddaszu
  – pokrycie dachu gontem ( lub coś tańszego ale równie sensownego)
  – orynnowanie.
  -ocieplona podøoga
  – kominek jeśli jest taka opcja.
  – Transport w okolice Mniszewa nad Pilicá gm,Magnuszew i montaż.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button