Domki letniskowe 25m2 - 35m2

Domki letniskowe Mazowieckie-55 25m2

domek z drewna letniskowy

Model: Mazowieckie-55: domki letniskowe całoroczne z tarasem
Powierzchnia: 35m2 parter + 35m2 poddasze

Domki letniskowe Mazowieckie to seria domków drewnianych z poddaszem użytkowym (dom parterowy z poddaszem), wykonany w technologii węgłowej, z ostatkami z balików łączonych na pióro-wpust.
Domki letniskowe Mazowieckie charakteryzuje wysoka estetyka wykonania, wygoda i funkcjonalność w użytkowaniu, prostota i standaryzacja rozwiązań konstrukcyjnych, dzięki czemu uzyskano tanie domki letniskowe o cenie zdecydowanie niższej niż inne projekty o podobnej powierzchni i wyglądzie. Znakomicie sprawdzą się na działce rekreacyjnej, działce budowlane i działce rolnej a także na Rodzinnych Ogrodach Działkowych ROD (popularnych RODos :- )

domek drewniany Mazowieckie-65
domek d Mazowieckie-65 na działce ROD

Wymiary standardowe:
Mazowieckie-55-B
– wejście i taras na ścianie pod okapem
Mazowieckie-55-S – wejście i taras na ścianie szczytowej
Powierzchnia: 25m2 parter + 25m2 poddasze (lub inne wymiary)

Dostępne inne wymiary:
– domy drewniane Mazowieckie-65 6x5m – pow. 30m2 parter + 30m2 poddasze
– idealny domek na działki ogrodowe Mazowieckie-75 7x5m – pow. 35m2 parter + 35m2 poddasze
– wymiary wg. życzenia Klienta

Mazowieckie-55 to drewniany dom o wymiarach 5x5m i powierzchni zabudowy 25m2, dzięki czemu uzyskaliśmy możliwość wybudowania jako budynek gospodarczy na zgłoszenie prawie w każdym miejscu (domki bez pozwolenia na budowę). Dom letniskowy piętrowy posiada powierzchnię całkowitą 50m2, bo praktycznie cała powierzchnia poddasza jest do wykorzystania (wysoka ścianka kolankowa – patrz niżej).

Dlaczego domki letniskowe Mazowieckie są idealne na ROD ?

Istnieje możliwość wybudowania tego domu letniskowego o wysokość 500 cm, zatem idealnie sprawdza się na Rodzinnych Ogródkach Działkowych (ROD). Nowe przepisy pozwalają budować domki na działki ROD do 35m2, więc dużym zainteresowaniem cieszą się także większe domki z drewna na działki ogrodowe Mazowieckie-75 35m2.

Domki letniskowe piętrowe Mazowieckie-55 posiadają na parterze wydzieloną łazienkę o wymiarach 2x2m (możliwość zmiany wymiarów). Wnęka obok łazienki najczęściej wykorzystywana jest na wygodny i przestronny aneks kuchenny i dodatkowo doświetlony frontowym oknem. Pozostała część parteru stanowi pokój dzienny. Wysokość parteru ok. 220cm do belek stropowych, więc domek łatwo dostosować do wymogów ROD (maksymalna wysokość 5 metrów)

Na poddasze domu prowadzą proste schody jednobiegowe, tzw. młynarskie z prostą barierką i poręczą, dzięki czemu oszczędzamy powierzchnię parteru. Schody mogą być zarówno po środku domku (jeżeli planujemy podział poddasza) jak i przy ścianie szczytowej (jeżeli chcemy uzyskać dużą, otwartą i niepodzieloną przestrzeń poddasza). Dla osób szukających wygodniejszego rozwiązania, możemy zastosować w domku z poddaszem schody z podestem. Należy jednak pamiętać, że zajmują one dużo więcej miejsca, dlatego najlepiej sprawdza się w domkach 30m2 lub 35m2.

Poddasze domku drewnianego jest pełne (nad całą powierzchnią parteru) i otwarte, bo bez wydzielonych ścian, dzięki czemu uzyskujemy dużą przestrzeń, przestronność i wygodę użytkowania domku. Wydzielenie ścian z drzwiami to opcja płatna, ale dzięki niej powstaną na poddaszu domku drewnianego nawet dwie niezależne sypialnie, dające poczucie prywatności wszystkim użytkownikom budynku. Oczywiście jest też możliwe wybudowanie domku piętrowego z 1 sypialnią.
Niewątpliwym atutem domu z drewna Mazowieckie-55 jest ścianka kolankowa poddasza o wysokości ok. 100cm, bo umożliwia dosunięcie łóżka lub mebli do samej ściany, przez co poddasze jest w pełni wykorzystane na całej swej powierzchni, a nie tylko w najwyższym punkcie po środku domu letniskowego.

A może domek letniskowy z antresolą ?

z antresoli 1
domek letniskowy z antresolą

Istnieje możliwość wykonania budynku jak dom letniskowy z antresoląmodel Piotr-64 lub Piotr-55. Antresola w tym przypadku to nic innego jak pół poddasza, a więc jej wysokość oferuje swobodę poruszania się, bez schylania.

Dom uzyskuje swoją pełną funkcjonalność po dodaniu do niego tarasu, który jest dostępną opcja płatną. Taras domu letniskowego jest niewątpliwie miejscem, w którym spędza się najwięcej czasu podczas wypoczynku. Polecamy dom drewniany z tarasem o szerokości ok. 300cm, bo posiada wystarczająco miejsca dla stołu i krzeseł nawet dla kilku osób. Taras można zamontować przy ścianie bocznej lub szczytowej.

Domy Mazowieckie charakteryzują następującymi parametrami:

Ściany: wykonane z prostokątnego balika drewnianego o grubości 45mm. Dom w całości wykonany z drewna suszonego komorowo, a nie sezonowanego, dzięki czemu pozbyliśmy się drobnoustrojów i larw owadów, zarodków grzybów i pleśni. Dodatkowo uzyskaliśmy precyzyjnie obrobione, czterostronnie strugane drewno, idealne wymiary i jakość powierzchni, więc drewno nie rozsycha się po montażu. W naszych domach drewnianych stosujemy podwójne pióro-wpust, więc otrzymujemy bardzo szczelne połączenie balików. Po wstawieniu odpowiedniej konstrukcji oraz ociepleniu ścian wełną mineralną uzyskamy bez problemy domek letniskowy całoroczny.
Podwaliny i miejsca niedostępne po montażu (np. spód podłogi) impregnowane bezbarwnym Fobosem. Pozostałe elementy niemalowane, do malowania po montażu (opcja).
Podłoga: gruba deska podłogowa 28mm na legarach drewnianych impregnowanych, wykonana z desek struganych czterostronnie, łączonych na pióro-wpust. Rozstaw legarów pod podłogą domku jest dobrany w taki sposób, aby podłoga nie uginała się pod ciężarem osób oraz mebli.
Dach: pełne deskowanie z desek struganych 21mm, łączonych szczelnie na pióro-wpust, na belkach 140x70mm, standardowo kryty papą, ale możliwe jest zastosowanie innego pokrycia dachu, np. gont bitumiczny w dowolnym kolorze.
Drzwi i okna typu letniskowego, okute w zamki i klamki, oszklone. Standardowo w domu Mazowieckie-55 znajduje się 7 skrzydeł okiennych: 2 okna podwójne na parterze, 1 okno w łazience, 2 okna pojedyncze na poddaszu. Wymiary okien: pojedyncze 70x95cm, podwójne 140x95cm, łazienkowe 55x55cm. Możliwość montażu zarówno dodatkowych okien drewnianych letniskowych, jak i okien PCV w kolorze imitującym drewno. Drzwi wejściowe i wewnętrzne drewniane o szerokości skrzydła 80cm, pełne. Jednakże istniej możliwość montażu ocieplanych drzwi stalowych w takim samym kolorze jak okna pcv. Zarówno okna pcv i drzwi wejściowe ocieplane stosujemy najczęściej budując drewniany domek letniskowy całoroczny.

Inne parametry domku

Fundament:
Domki Mazowieckie mogą być posadowione zarówno na płycie betonowej (wylewce), jak i kostce brukowej, ażurowych płytach betonowych tzw. jumby lub bloczkach betonowych. Podwaliny do wykonania przez Klienta na podstawie planu dostarczanego przez producenta domów z drewna. Nie wykonujemy prac murarskich, w tym fundamentu i komina
Montaż wykonuje ekipa producenta domu drewnianego. Wielu naszych Klientów decyduje się jednak na samodzielny montaż domku letniskowego.
Transport: koszty transportu domków letniskowych i całorocznych ustalany indywidualnie

Taras w domku letniskowym oraz inne opcje dodatkowe

– taras zadaszony z podłogą i barierkami, o dowolnych wymiarach (np. 5x3m, 5×2,5m), montowany na ścianie szczytowej (wersja 55-S) lub na ścianie bocznej (wersja 55-B)
– inna grubość balika np. 45mm
– dodatkowe ścianki działowe na poddaszu lub parterze
– montaż dodatkowych drzwi i okien
– okiennice
– malowanie domu letniskowego z zewnątrz po montażu impregnatem, który dostępny jest w wielu kolorach
– okna pcv lub dodatkowe okna drewniane, także z szybą zespoloną
– możliwość wykonania jako domki letniskowe całoroczne

Jako producent domków letniskowych Mazowieckie jesteśmy w stanie wprowadzić dowolne modyfikacje do oryginalnego projektu domu, zarówno w konstrukcji (np. zmiana ilości pomieszczeń) jak i prostsze modyfikacje np. ilość okien. Dodatkowo możemy wyprodukować prawie każdy domek drewniany, także na podstawie indywidualnych planów, rysunków , zdjęć lub opisu. Produkcja domków drewnianych odbywa się w naszym zakładzie w okolicach Tomaszowie Mazowieckim.

Domki drewniane Mazowieckie – przykładowe realizacje

Ogródki działkowe ROD w Bożenkowie, k. Bydgoszczy, kujawsko – pomorskie
Domek letniskowy Mazowieckie-65-B na zdjęciach wyposażony jest opcjonalnie w:
– taras o wymiarach 6x3m
– domek na ogródkach działkowych powiększony do wymiaru 600x550cm 33-35m2 (zamiast 600x500cm 30m2)
domek działkowy Mazowieckie-65 obniżony do wysokości 500cm zgodnie z wymogami ROD
– okiennice na parterze oraz poddaszu domu letniskowego Mazowieckie-65
– wydzielenie jednej sypialni na poddaszu drewnianego domku Mazowieckie
– schody “kacze” zamiast standardowych prostych schodów młynarskich
– ocieplenie poddasza domku, o oczywiście wykończenie podbitką drewnianą
– budowa domu nad piwnicą: dodatkowe podpory podłogi domku działkowego

Działka nad Jeziorem Jeziorsko, Zaspy Miłkowskie, łódzkie
Domek letniskowy Mazowieckie-55-B na zdjęciach wyposażony opcjonalnie w:
– taras o wymiarach 5x3m, czyli o szerokości takiej jak ściana frontowa domku letniskowego
– okno podwójne zamiast pojedynczego na ścianie frontowej
– dodatkowe okno pojedyncze na ścianie bocznej
– okiennice tylko na parterze, a więc piętro domu letniskowego bez okiennic
– malowanie domku drewnianego Mazowieckie-55 impregnatem Altax lub Remmers

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
115 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
Paweł
6 lat temu

Dzień dobry, proszę o wycenę domków 7×5 okolice Poddębic.

Maciej
Maciej
6 lat temu

Proszę o wycenę domku Mazowieckie-75 7x5m – pow. 35m2 parter + 35m2 poddasze
– taras zadaszony z podłogą, montowany na ścianie szczytowej
– dodatkowa ścianka działowa na poddaszu
– pokrycie dachu gontem
– orynnowanie
– ocieplenie poddasza domku
– ocieplenie podłogi parterowej domku
– okiennice parter
lub
– ocieplenie całego domku
– okiennice parter + piętro

Czas na wykonanie? Elbląg 82-300

Oraz jaki byłby koszt dla wariantu Mazowieckie-65?

Anna M.
Anna M.
6 lat temu

Proszę o wycenę domku Mazowieckie-75 7x5m oraz Mazowieckie-55-B – wejście i taras na ścianie pod okapem dla porównania, wejście i taras od szerszej strony. Góra otwarta.
Proszę też o podanie dodatkowych kosztów
– ocieplenie całego budynku
– okiennice na parterze
– powiększenie okna wychodzącego na taras i dodatkowe okno na parterze w ścianie bocznej
– pokrycie dachu gontem i orynnowanie
– instalację elektryczną (jeśli jest taka możliwość)
– transport do Łodzi
– ile wynosi montaż domku i ile czasu trwa?

Anita
7 lat temu

witam
proszę o wycenę domku Mazowieckie-55-B – wejście i taras na ścianie pod okapem oraz transport do Kalisza wlkp.

Duczek Anna
Duczek Anna
7 lat temu

Proszę o wycenę domku Mazowieckie-75 7x5m – pow. 35m2 parter + 35m2 poddasze
– taras zadaszony z podłogą, montowany na ścianie szczytowej
– dodatkowa ścianka działowa na poddaszu
– jedno okno podwójne zamiast dwóch pojedynczych na ścianie frontowej
– pokrycie dachu gontem
– orynnowanie
– ocieplenie poddasza domku
– ocieplenie podłogi parterowej domku
– okiennice parter
lub
– ocieplenie całego domku
– okiennice parter + piętro

Czas na wykonanie?
Montaż oraz transport do Łodzi .

Małgorzata
7 lat temu

Proszę o wycenę domku Mazowiecki 65 z tarasem 6×3 na szczycie, ocieplana podłoga, ewentualnie dodatkowe okno i okiennice. Montaz na działce koło Chocenia(kuj.pomorskie).
Pozdrawiam

Aga
Aga
7 lat temu

Proszę o wycenę domku letniskowego mazowieckiego 75 7×5 35m2 z montażem i transportem z zabudowanym całym poddaszem, bez tarasu. Czy domek nadaje się na zgłoszenie? 59-300 Lubin

Anna Sypniewski
Anna Sypniewski
7 lat temu

Proszę o wycenę domku Mazowieckie-75 7x5m, z montażem i dowozem do Szczecina. Dziękuję.

Mikuczińska Gabriela
Mikuczińska Gabriela
7 lat temu

Witam
Proszę o podanie ceny dla Domku letniskowego Mazowieckie-55 25 m2 z montażem i transportem do Borkowa koło Żukowa
Pozdrawiam
Gabriela Mikuczińska

Bruno
Bruno
7 lat temu

Proszę o wycenę całkowita domku letniskowego mazowieckie 55